WingTsun-Schule - Start
          EWTO-TR
Resmi üyesidir     www.wingtsunwelt.com
WingTsun

Çocuklara WingTsun nasıl öğretilir?

Eğitim usulü ideal bir biçimde yapılandırılmış olup, eğitimin muhtevası sınırlıdır ve muayyen, kontrol edilebilir küçük guruplara ayrılarak eğitim verilir. 

Guruplar, hareket daireleri, aksiyon-reaksiyon oyunları, darbe lapaları, beden sağlığı ve esnekliği için egzersizlerle eğitim dinamik bir hale getirilmeye çalışılmış, öğrenmede kolaylık sağlanması adına, çocukları sıkmadan eğlenceli ve samimi bir ortamda çalışılmalıdır. 

Çocuklar için, yukarıdaki aktivitelerin yanısıra, onların karakter ve kabiliyetlerine muvafık özel teknik-usul ve uygulamalar ve gelişmelerine elverişli yöntemler öngörülmüştür.

Antrenmanlara devamlılık esas haline getirilmeye çalışılmalı ve bu sayede mutemadiyen tekrarı gereken teknik-taktik hareketler meleke haline getirilmeye gayret edilmelidir.

Çocukların günlük hayatlarında karşılaşabilecekleri muhtemel tehdit ve tahlikeli durumlara karşı, rol değişimi, ikili sparingler ve çeşitli pratik uygulamalarla eğitimler verilerek, uygulanabilir tekniklerle donatılmalı, antrenman ortamının sıkıcı hale gelmemesine itina edilecektir ki, bu metodun başarısı için elzem bir unsur olacaktır.

 

Probetraining Selbstverteidigungskurs für Kinder
Infos zum Dachverband

EWTO aşağıdaki konulardan İnternet sayfaları:

WingTsun | Çocuk WingTsun | Şiddetin Önlenmesi | BlitzDefence | WingTsunWelt | EWTO yayıncı

© 2012 EWTO. Tüm hakları saklıdır. İletişim | Künye