WingTsun-Schule - Start
          EWTO-TR
Resmi üyesidir     www.wingtsunwelt.com
WingTsun

ChiKung edilir?

"Ruhi hayatta dengeye ulaş, gücünü topla, bedenini arındır"

Savunma sanatında ve insanın kendini koruma faaliyetinde WingTsun eşsiz bir konsept sunmakla beraber, insanın beden ve ruh diriliğini, tazeliğini, koruma ve geliştirme hususunda da eşsiz proğramı da vardır. Sağlıklı yaşam projemiz olan ChiKung ile savunma-saldırı teknik ve proğramını bir kenara bırakıp WingTsun'un sağlık proğramına konsantre oluyoruz.

Geleneksel Çin mücadele sanatları, işin sağlık cihetini daima ön planda tutar, bedenin daha iyi tanınması, fiziki faaliyetlerinin -hareket, esneklik, dirilik- geliştirilip muhafaza edilmesi ve konsantrasyon ve muvazene hususlarıda Çin mücadele sanatlarının olmazsa olmazlarındandır. WingTsun'un bütün bu pozitif nitelik ve keyfiyetlerinin üzerine bina edilen ChiKung, daha etkili bir proğram sunuyor. Benzersiz WingTsun teknik ve kaidelerinin pratize edilmesi, bedenin her çeşit negatif enerjiden arındırılması, içten içe ve derinliğine bir temizliğin tezahürü olan dirilik ve tazelik, neticesinde yepyeni his ve esnek hissi anlayışı.

"ChiKung bedenini yine yeniden keşfet, imkan ve potansiyelinin zirvesine çık, bedenini daha verimli kullan, koordineli bir biçimde rahatla ve hareket alanını genişlet. Kendini daha diri, daha taze, daha soğukkanlı ve genç hisset. "

ChiKung nasıl öğretilir?

ChiKung sağlık sistemi, çeşitli unsurların kombinasyonlarından meydana gelir. Kombinasyonlar antrenmanların çeşitlilik ve zenginliğine de vasıta ve vesile olur. Verilerin desteğinde gevşeme, rahatlama ve meditasyon teknikleri tek başına praktize edilebileceği gibi bir eşlede yapılabilir.

Bu, aşağıdaki elemanları yetiştirilmesi ile elde edilir:

Kimler ChiKung öğrenebilir?

Egzersizler inşa edici ve bedeni koruyucu şekilde tasarlanmıştır. Antrenmanlar herkes kendini nasıl rahat hissediyorsa, öyle hareket eder, herkes kendi kapasite, imkan ve potansiyeline göre egzersiz seçer, zorluk derecesini kendisi ayarlar. Öğrenmek için ne yaş sınırı vardır, ne de bedensel sınırlar, kısıtlamalar.

 

Probetraining
Infos zum Dachverband

Internetseiten der EWTO zu den Themen:

WingTsun | Kids-WingTsun | Gewaltprävention | BlitzDefence | WingTsunWelt | EWTO-Verlag

© 2018 EWTO. Alle Rechte vorbehalten. Kontakt | Impressum | Datenschutzerklärung