WingTsun-Schule - Start
          EWTO-TÜRKIYE
Resmi üyesidir     www.wingtsunwelt.com
WingTsun

EWTO - Avrupa WingTsun organizasyonu

EWTO 1976'dan günümüze Antrenör yetiştirme ve eğitiminde kalitenin sembolüdür.

 

EWTO Avrupa Organizasyonu'nun 1976'da Kiel'de kuruşundan bu yana kendisine vazife edindiği üç önemli unsur vardır:

Keith R. Kernspecht EWTO'yu kurumsal bir kimlikle WingTsun savunma sanatını iyileştirme, tanıtma ve geliştirme amacıyla Avrupa'da kurma çalışmalarına başladığında, WingTsun Avrupa'da hemen hemen hiç tanınmıyordu. 

Keith R. Kernspecht 1975'de Büyük Usta Leung Ting ile tanıştı.  Leung Ting satatü ve derece bakımından WingTsun'da Dünyanın en büyük ustası idi.  Kernspecht'in davetini kabul edip 1976'da hemen hemen tüm Avrupa'da gösteri ve seminer amaçlı WingTsun tanıtımı yaptı. (Almanya, İtalya, İspanya ve Danimarka v.b.) Kernspecht hem Almanya, hem de Çin'de olmak üzere yoğun bir şekilde WingTsun dersleri aldı ve bu eğitimi yaklaşık 5 sene sürdü. Kernspecht WingTsun eğitimi öncesinde de çeşitli uzakdoğu dövüş sanatlarında ustalık derecesine sahip başarılı bir öğreticiydi. WingTsun'u çeşitli Çin'li ustaların yanı sıra, Dr. Leung Ting'den dersler aldı. 2000 yılında Leung Ting'den 10. Ustalık derecesi aldı. Bu derece Leung Ting'den sonra Dünya'da bu dereceye ulaşan ilk WT büyük ustasıdır.

Kalite-keyfiyet başından beri EWTO'nun en mühim söylemi olmuştur ki, Kernspecht'in yoğun çaba ve gayretleri neticesi, bu keyfiyet Avrupa'da en yüksek seviyelerde kabul görmüştür. Pratikte istikrarlı ve kararlı bir şekilde uygulanan imtihanlar-seminerler-derecelendirmeler neticesi KALİTE söyleminin hakkı verildi ve Avrupa'da hedef yakalandı. Her yıl yüzlercesi yapılan seminer ve derecelendirme imtihanlarında sistem-usul ve teknikler güncellendi, iyileştirildi, geliştirildi ve çıta dahada yükseltildi.

EWTO Avrupa Organizasyonu WT markasını tescil ettirmiş ve hukuki koruma altına aldırmıştır.

Öğrencilerimiz eğitimlerine 1. dereceden 12. dereceye kadar devam edecek bir proğram ve periyot ile başlarlar. Talebenin istikrar, kararlılık ve ciddiyetine göre bu derecelere en az 2, en fazla 4 yıl içerisinde ulaşabilirler. Öğrenci sayımız Avrupa'da 10 binlerle ifade edilebilir. Bu sayıda kadınların oranı %20 ile başlar ve bölgelere göre %50'ye ulaşır.

Büyük Usta Kernspecht 1980'de EWTO'nun yerini Almanya'nın en kuzeyinde bulunan Kiel'e taşıyıp, EWTO Eğitmen ve Antrenör Akademisini hayata geçirmesinden bu yana Avrupa'daki eğitmenlerin yaklaşık %90'nın eğitimini bizzat tamamlamıştır.

1982'den 2009'a kadar Haidelberg yakınlarındaki Langenzel Şatosunda hizmet veren EWTO Eğitmen Akademisi Avrupa'nın çekim merkezi olmuştur.

2010 Şubat ayından beri EWTO'nun merkezi Haidelberg'tedir. Tarihi bir bina olup, koruma altında olan LANGFRİED bina kompleksinde bir kat, modern yönetim yeri ve antrenman salonuna dönüştürülmüş olup, binanın fonksiyonelliği, estetik yapılandırma, aydınlık ve ferahlık yeni EWTO merkezinin hususiyetlerindendir.

Eğitim ve öğretim periyoduna EWTO yayın-neşriyat çeşitli aktivite ve yayınlarla sürece destek vermektedir. Bu çerçevede Büyük Usta Leung Ting'in 'Wing Tsun Kuen' isimli eseri Almancanın yanı sıra 6 farklı dile çevrilmiş ve 19. baskısına ulaşmıştır. Kernspecht'in telifi olan 'Vom Zweikamp', 'İkili mücadeleye dair' eseri profosyonel dövüş sanatlarında baş ucu kitabı seciyesine erişmiş ve 2012'de 17. baskısına ulaşmıştır. Ani-Seri Savunma başlığı altında yayınlanan seri yazılarında Dövüş Sanatları Profesörü Kernspecht, erkekler için törenvari mücadele sanatı fenomenini izaha çalışmıştır.

EWTO sadece Avrupa'da değil, Dünya'nın her tarafında, WingTsun eğiticileri, öğrencileri ve WingTsun'cularca düzenlenen günler, seminerler, toplantılar ve organizasyonlara her çeşit destek olmakta, hem tavsiye niteliğinde, hem de teknik ve yardım manasında onlara arka çıkılmaktadır. Bu meyanda EWTO Avrupa Organizasyonu Haidelberg'deki merkezi, Dünya'nın diğer yerlerindeki WingTsun Organizasyonlarıyla devamlı irtibat halindedir.

EWTO Avrupa Organizasyonu, pazar şartlarınıda hesaba katmakta ve bu vesileyle güncele ve aktüaliteye dair bütün bilgileri, şube, üye, eğitici ve öğrencileriyle paylaşmaktadır. Antrenman-kurs tekniklerinin güncellenmesi, yenilenmesi ile alaklı bildiriler, genelgeler yayınlanmakta ve bütün haberler yıllık olarak yayınlanmakta olan 'WingTsun Dünyası' isimli dergimizde yer almaktadır. Ayrıca aktüaliteye dair yayınlanması gereken haberler 'WingTsun Dünyası Online (veya www.ewto.com, www.wingtsunwelt.com) adreslerinde de takip edilebilir.

EWTO'nun Pazarlama ve Halkla İlişkiler Bölümü, belirli aralıklarla reklamımıza dair organizasyonlar yapmakta olup, üye ve şubelerimizin proğram ve seminerleri ile alakalı duyurular, ilanlar ve yayınlar yapmaktadır.

EWTO posta-kargo, öğrenci ve eğiticiler için özel hazırlanmış antrenman kıyafetleri, sportif malzemeler ve promosyon pazarlamacılığı vazifesini üstlenmiştir.

 

 

Probetraining

Internetseiten der EWTO zu den Themen:

WingTsun | Kids-WingTsun | Gewaltprävention | BlitzDefence | WingTsunWelt | EWTO-Verlag

© 2018 EWTO. Alle Rechte vorbehalten. Kontakt | Impressum | Datenschutzerklärung